Аерація газону

Аерація газону: Аерація газону - послуги по обслуговуванню Ландшафтні Технології
Аерація газону: Аерація газону - послуги по обслуговуванню Ландшафтні Технології
Аерація газону: Аерація газону - послуги по обслуговуванню Ландшафтні Технології
Аерація газону: Аерація газону - послуги по обслуговуванню Ландшафтні Технології

Ваш газон – це ціла екосистема, яка складається з мільйонів рослин, багатьох кілометрів кореневої системи і мільярдів мікроорганізмів. Для нормального функціонування цієї системи потрібен постійний газообмін грунтового повітря з атмосферним. В свою чергу, за нестачі кисню в грунті газон стає вразливим для паразитичних грибів та хвороб, змінюється активність грунтової мікрофлори та бактерій, які збагачують грунт нітратами і азотом.

«Для нормального росту газону необхідно 50% грунту, 25% води і 25% повітря» – пояснює директор компанії «Landscape Technologies», Дмитро Броварський. «Відповідно, якщо йому не вистачає повітря, значить ми маємо надлишок або грунту або води. Іншими словами, причиною нестачі кисню в грунті є переущільнення або затоплення грунту. Це досить часті проблеми, особливо якщо були допущені помилки при монтажі дренажної системи, або використовувались неякісні матеріалів. Ось чому команда «Landscape Technologies» рекомендує проводити аерацію газону не менше двох разів на рік – на початку сезону (де то в квітні) та восени на початку/середині вересня».

Механічна аерація – процес проколювання грунту для забезпечення ефективного газообміну. Це єдиний спосіб усунути проблеми, пов'язані з переущільненням грунту. Навіть малі ущільнення в 1-2см можуть значно вплинути на газообмін, знижується здатність грунту вбирати воду і добрива, погіршується загальний стан газону.

 

Є кілька видів аерації:

  • Аерація з використанням глибоких шипів

Проводиться тільки під час активного росту. Аерація з використанням глибоких шипів стимулює оновлення кореневої системи глибоко ростучих трав. Довгі шипи аератора розпушують структуру грунту, що особливо важливо навесні, коли волога в надлишку і її необхідно швидше відвести.

  • Прорізування (щілювання)

При даному типі аерації використовуються плоскі трикутні пластини, які роблять короткі надрізи різної глибини. Як правило, такий тип аерації використовують тільки для відведення води з поверхні під час дощової осені, оскільки він має дуже короткочасний ефект.

  • Аерація голкоподібними шипами

Проводиться влітку, коли навантаження на газон максимальне. Аератор робить мільйони отворів у верхньому шарі грунту, зменшуючи її переуплотнение і дозволяє більш ефективно використовувати воду жарким літом.

  • Холлоу–коррінг

Аерація проводитися порожніми шипами навесні або восени. Даний тип аерації дуже ефективний на сильно ущільнених грунтах і є досить агресивним по відношенню до газону (діаметр шипів може бути до 3см), тому після такої аерації бажано зробити піскування з органічним матеріалом і добривами.

Пам'ятайте, що сильне переущільнення грунту не можна усунути за один прийом! У такому разі слід виконати кілька процедур щоб проблема була вирішена повністю. Грамотно продумана дренажна система і система автоматичного поливу значно спрощують процес догляду за газоном і, в перспективі, значно зменшать Ваші витрати.