СТАТТІ

17.03.2015

Тренди в ландшафтному дизайні

Які тенденції визначатимуть вектор благоустрою у новому сезоні? Якщо добре поміркувати, то всі пріоритетні напрями можна передбачити. Ви вже добре знаєте побажання Ваших клієнтів і що саме користується популярністю у Вашому регіоні. Безсумнівно, мистецтво ландшафтного дизайну розвивається синхронно із процесами, що відбуваються у суспільстві.

Серед категорій, що користуються популярністю, – добре обладнані місця для сидіння, продумане до дрібниць ландшафтне освітлення, професійне облаштування місць для вогнища.

Все більше замовників бажають стати власниками екологічно стійкого ландшафту, що зберігає природну гармонію навколишнього середовища та приносить користь не тільки фізичному, а також психоемоційному здоров’ю людини, задовольняє її духовні потреби. Направлення зорієнтоване не стільки на зовнішній стиль, скільки на забезпечення функціонування саду як збалансованої екологічної системи. Важливий той факт, що більшість замовників прагнуть створити сад своєї мрії, докладаючи до цього потім мінімум зусиль.

ТРЕНД СУЧАСНОСТІ № 1 – КУХНЯ ПРОСТО НЕБА

 

Тренди в ландшафтному дизайні

З покращенням економічного становища люди почали все більше коштів витрачати на облаштування особистого простору. Зростання шанувальників приготування їжі просто неба тісно пов’язане з впливом сучасних популярних кулінарних шоу за участю амбіційних шеф-кухарів. Ось чому зростає потреба з облаштування екстер’єрних кухонь. Вбудовані у стільницю барбекю та варильна панель додають таким кухням надзвичайної особливості та ексклюзивності. Ідеальні для патіо та тераси, такі гарнітури включають дерев’яні лави з живими рослинами для розміщення Ваших гостей просто неба. Приготування їжі – це мистецтво, і немає нічого кращого, ніж творити на свіжому повітрі, або навіть у присутності інших, передаючи досвід наступним поколінням. Це вже далеко не ті кухні на задньому подвір’ї, до яких звик пересічний українець, – де всі ми збиралися посмажити м'ясо, або зварити кашу в казанку. Сучасні кухні просто неба обладнані вбудованою технікою – починаючи від жаровні і закінчуючи холодильними камерами та плазмовими телевізорами. Передбачені також окремі місця, де можна зберігати дрова.

Сад з їстівними рослинами став невід’ємною частиною пейзажу з екстер’єрною кухнею. Цікава ідея, що має на увазі облаштування багаторівневих клумб, – створюється імітація динамічного пейзажу. Готуючи на грилі, Ви просто можете простягнути руку і зірвати все необхідне, наприклад, базилік чи розмарин. Уявіть, що ви не просто насолоджуєтесь ароматом кінзи у вашій страві, Ви та Ваші гості можуть бачити, де вона росте. Цей дух присутності користується неабиякою популярністю сьогодні.

ТРЕНД №2 – МОЩЕННЯ: КЛАСИКА ЗАВЖДИ У МОДІ!

Тренди в ландшафтному дизайні

Сучасні тенденції благоустрою території передбачають використання різних видів тротуарних доріжок із різноманітним мощенням, а також декорування підпірних стінок натуральним камінням. Використовуючи особливості рельєфу, можна створювати вражаючі садові композиції на різних рівнях, втілюючи оригінальний ландшафтний дизайн. Саме використання підпірних стін дозволяє досягти бажаного результату. За їх допомогою зупиняють зсуви, облаштовують тераси, розділяють сад, створюють враження більшої об’ємності території. Найефектнішими, а разом з тим і найдорожчими є підпірні стінки із природнього каміння. Ландшафтний дизайн ділянок зі схилами з використанням колотого чи розрізаного каміння кварциту, базальту, граніту, діабазу, виконаний у будь-якому стилі, допомагає досягти вражаючого результату та втілити найоригінальніші ідеї. Цей матеріал не має конкурентів завдяки своїй декоративності, дизайн з використанням каміння вражає солідністю з дотиком старовини.

З появою бетонної тротуарної плитки мощення перетворилося на покриття поверхні, позбавлене індивідуальності. Сьогодні спеціалісти ландшафтних компаній намагаються створити унікальні проекти, використовуючи розмаїття форм, фактур та кольорів тротуарної плитки, індивідуальні малюнки та різноманітні варіанти комбінацій елементів мощення, використовуючи інноваційні матеріали та технології та збалансовуючи матеріал природнього та штучного походження.

Не дивлячись на те, що використання каміння як матеріалу для мощення є традиційною практикою в ландшафтному дизайні, сьогодні саме на ньому зосереджена увага спеціалістів сфери благоустрою. Головним чином, це пов’язане з тим, що поява принципово нових високотехнологічних методів обробки каміння значно розширює поле можливостей дизайнера, дозволяючи творити без кордонів.

Особливо ефектно мощення виглядає у тому випадку, коли дизайнер сміливо поєднує різноманітні фактури та кольори, використовуючи блоки не тільки різні за формою, а й за матеріалом походження. Це дозволяє втілювати неординарні ідеї, що нададуть Вашому ландшафту особливого звучання і значно розширять уявлення про те, які саме можливості мощення камінням надає міським територіям, парковим зонам, присадибним ділянкам та багатьом іншим об’єктам.

Сходи також вдало інтегруються у сучасний ландшафтний дизайн. У багаторівневому саду сходи вкрай необхідні, і не тільки з точки зору функціональності, але також як невід’ємна частина ландшафтного дизайну. Декоративні сходи мають на меті створення ефекту перепаду висот, що дозволяє оглядати Ваш сад з різних кутів. Підіймаючись нагору, ви потрапляєте в зону патіо. Дизайн багаторівневих ландшафтів має включати зони для відпочинку, де буде спокійно, невітряно, де Ви зможете помилуватися Вашою ділянкою. Якщо ділянка невелика за розміром, доречним стане облаштування у зоні відпочинку лави зі столом, або ж альтанки. На великій площі можна спорудити спортивний майданчик, або ж басейн із шезлонгами. Прекрасний варіант для відпочинку – відкрита альтанка а аркою.

Декоративний місток через водойму – ще одна важлива деталь ландшафтної моди. Виглядає він дуже чарівно та водночас оригінально, тому популярність містків тільки зростає з плином часу.

ТРЕНД №3 – ЛАНДШАФТНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Тренди в ландшафтному дизайні

Інноваційні рішення освітлення також мають свій вплив на тенденцію до створення житлового простору в «зеленій кімнаті». Ввечері дерева занурюються в особливе світло, що створює настрій, – неймовірно захопливе видовище. Принципово функціональне освітлення балконів та терас вже давно неактуальне. Облаштування екстер’єрних територій безсумнівно передбачає інсталяцію ландшафтного освітлення. Проектування такого освітлення має бути необхідним не тільки з точки зору безпеки, головне завдання дизайнера – створення вражаючого ефекту. В зимові місяці бажання встановити освітлення пов’язане, перш за все, з необхідністю подовжити світловий день. Ви знаєте, наскільки нескінченно довгими здаються депресивні зимові вечори, коли вечоріє вже о 5 годині.

Виконувати побажання клієнтів стало набагато легше. Встановлення низьковольтного LED-освітлення не передбачає таких колосальних зусиль, як галогенні системи минулого. Це стало виграшним не тільки з точки зору безпеки життя, економія часу – ось що є пріоритетним у шаленому ритмі сьогодення.

ТРЕНД №4 – МІСЦЕ ДЛЯ ВОГНИЩА ТА ВОДОЙМИ: ВСЕ НОВЕ – ДОБРЕ ЗАБУТЕ СТАРЕ

Тренди в ландшафтному дизайні

Чим більше в наше життя проникають високі технології, тим більше людина прагне пробудити у собі інстинкт печерної людини.

«Місця для вогнища користуються неабиякою популярністю в умовах сьогодення. Дуже часто клієнти виказують побажання розширити зону патіо приблизно втричі та облаштувати там місце для вогнища», – ділиться досвідом дизайнер компанії «Landscape Technologies» Архіпенко Оксана.

Водойми завжди залишаються «трендовими» об’єктами. Штучні водойми на присадибній ділянці, окремо від своєї декоративної функції, також мають вплив на мікроклімат території, знижуючи температуру та підвищуючи вологість, що є особливо цінним у спекотні літні дні. Естетична цінність декоративних водоймищ безмежна – їм належить роль композиційного центру саду, і дуже часто оформлення ставка передбачає використання таких акцентних споруд як фонтанів, каскадів, джерел. Значну роль надають плавальним ставкам, які мають неабиякий вплив на наш психоемоційний стан, – ніщо так не заспокоює, як мелодійне звучання води, або милування відображенням природи.

ТРЕНДИ У КОЖНОГО ДИЗАЙНЕРА ВЛАСНІ

Тренди в ландшафтному дизайні Тренди в ландшафтному дизайні

Оцінювання ринку популярних ідей у ландшафтному дизайні може надати вам підказку стосовно того чи іншого тренда, що буде на позиції лідера у Ваших замовників. Весь процес дуже тісно пов'язаний з економічними, погодними умовами і, як доводить практика, навіть з адміністративним керуванням. Фантазуйте та втілюйте свої оригінальні ідеї. Пропозиції породжують попит, а їх так багато у клієнтів, що розуміються на новинках сучасності. Якщо сьогодні всі тільки і говорять про кухні просто неба, чому б Вам не втілити мрію у реальність – інновації відкривають перед вами безмежні можливості!

Тренди в ландшафтному дизайні