СТАТТІ

06.03.2015

Правила обрізки плодових дерев до періоду плодоношення

«Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») пропонує Вашій увазі серію статей про принципи і правила правильної, істинно професійної, обрізки дерев. У цій статті ми розглянемо формуючу обрізку молодих плодових дерев до вступу у період плодоношення. Обрізка молодих дерев багато в чому визначає їх майбутню форму і, відповідно, їх зовнішній вигляд. Правильна обрізка молодих плодових дерев гарантує хороший урожай і високу якість їх плодів.

Основні принципи та правила обрізки плодових дерев до періоду плодоношення

1. Обрізку молодих дерев проводять вже з першого року посадки навесні. Це робиться для досягнення свого роду «рівноваги» між укороченою під час викопування саджанця кореневою системою і гілками дерева. Коренева система не в силах забезпечити гілки потрібною кількістю поживних речовин, тому дерево розвивається повільніше. Ще одна мета обрізки молодих дерев – формування правильної крони дерева і уникнення проблем у майбутньому.

2. Однорічний саджанець, зазвичай, ще не розгалужений. Його обрізають до висоти 70-80см.

3. На дворічних саджанців вкорочують бічні пагони на третину довжини.

4. Нижні гілки повинні бути довші від верхніх. Головний «стовбур» дерева залишають на 20см вище бічних гілок.

Малюнок-схема обрізки плодових дерев до періоду плодоношення

5. Слабкі нижні гілки не обрізають.

6. Якщо стовбур дерева сильно викривлений, його слід підв'язати до рейки. У такому стані він пробуде поки не випрямиться.

7. Обрізку молодих дерев проводять за принципом: провідник (стовбур) дерева повинен бути сильнішим, ніж будь-яка з бічних гілок. Якщо гілка становить йому конкуренцію, то її необхідно вкоротити, або видалити зовсім. Якщо ж сам провідник слаборозвинутий або сильно пошкоджений, його можна замінити іншою сильнішою верхньою гілкою, яку також підв'язують до рейки і вирівнюють.

Обрізка плодових дерев до періоду плодоношення                                        Обрізка плодових дерев до періоду плодоношення                                         Обрізка плодових дерев до періоду плодоношення

8. Гілки, що ростуть вгору під гострим кутом, вирівнюють до горизонтального положення за допомогою розпірок, або підв'язують їх до стовбура. Якщо це зробити неможливо – вирізують дощенту. Це значно прискорить перехід дерева в фазу плодоношення.

9. Дотримуйтесь правило супідрядності гілок – старші за віком гілки повинні бути сильніше молодших. Для придушення росту випереджаючі гілки вкорочують.

10. При обрізанні молодих дерев всі гілки що плодоносять необхідно зберегти.

Правила обрізки плодових дерев до періоду плодоношення