СТАТТІ

23.06.2015

Скошування газону: частота покосу, висота косіння та інші поширені запитання

Скошування газону, наряду з поливом і внесенням добрив, є однією з найважливіших операцій по догляду за газоном. У той час як інші операції по догляду за газоном можна проводити лише при необхідності (аерація, скарифікація, піскування) і це не сильно вплине на його якість, то несвоєчасне і неправильне скошування газону може привести до дуже неприємних наслідків – заростання та в'янення газону, бурхливого розвитку бур'янів та ін.

Частота і рівень скошування газону залежить від багатьох факторів, таких як:

– сорт трави;

– висота травостою;

– проведення інших операцій по догляду за газоном;

– функціональність газону;

– пору року та ін.

«Насправді неякісне скошування може принести більше шкоди Вашому газону, ніж користі», – коментує фахівець компанії «Landscape Technologies», Віталій Корчака. «Наприклад, ми не рекомендуємо скошувати більше 1/3 частини від висоти травостою – це сильний стрес для трави. Якщо виникла така необхідність – проведіть скошування в кілька етапів з перервою в декілька днів. Також, бажано постійно змінювати напрямок покосу на протилежний, оскільки стебло трави має тенденцію лягати в одному напрямку. Якщо косити траву в одному і тому ж напрямку одного косіння буде недостатньо».

Коли починати косити газон?

Перше скошування газону, в залежності від погоди, проводять в квітні а останнє – в середині-кінці жовтня. Якщо ділянка дуже велика або знаходиться недалеко до дороги – розділіть площу скошування на кілька частин.

Частота скошування в різні пори року відрізняється – трава росте набагато інтенсивніше в травні і на початку вересня, і в цей період траву косять частіше одного разу на тиждень. У посушливий період літа, на початку весни і восени скошування трави проводять не частіше 1 разу на тиждень. Кращим показником оптимального часу для скошування виступає висота травостою – якщо вона на 1,2–1,4см вище висоти скошування – можете проводити скошування трави.

Зверніть увагу, що скошування газону частіше, ніж раз на тиждень призводить до зниження росту листя травостою. Це допустимо лише в період активного росту газону! В іншому випадку це послабить газон і дасть волю поширенню бур'янів і моху.

Якою повинна бути висота скошування?

Висота скошування газону безпосередньо залежить від його призначення. В залежності від призначення газони умовно можна розділити на такі типи:

Спортивний – ці газони мають хороші зносостійкі характеристики. Висота косіння залежить від призначення газону. Для футбольного поля ідеальної висотою газону вважається 3–3,5 см, а на гольф-полях газон косять на різну висоту залежно від зони:

– ті (стартова зона) – 1,5–2см;

– фервей (основна зона) – 8–10см;

– гріни (зона лунки) – 0,3–0,5см.

Парковий – той газон, який ми найчастіше спостерігаємо в парках і на приватних ділянках. Ці газони мають гарний зовнішній вигляд і досить зносостійкі. Висота косіння такого газону 4–6см.

Партерний – газон класу «люкс», що виконує лише декоративну функцію. Дуже вибагливий і складний у догляді, але при цьому має оксамитовий зелений колір і найбільш ефектний зовнішній вигляд. Висота скошування такого газону 1,2–1,4см влітку і 2см навесні, восени і в посушливий період літа.

Процес скошування газону

Направление скашивания газона

Перед скошуванням газону очистіть ділянку від сміття і заплануйте «маршрут» по якому ви будете косити газон. Ділянку прямокутної форми бажано починати косити з вузьких сторін, а потім смугами скошувати траву вздовж довгих сторін газону. Скошування газону на ділянці неправильної форми краще почати уздовж його країв. Після скошування країв ділянки скошуйте газон прямими смугами.

Бажано косити газон, коли земля під газоном хоча б частково висохла. Також, слід утриматися від скошування  газону в дуже вітряну погоду, особливо пізньої осені.

Скошування газону: частота покосу, висота косіння та інші поширені запитання