СТАТТІ

24.07.2015

Підготовка ґрунту для нового газону

Запитайте у будь-якого фахівця ландшафтної індустрії, що є головною основою хорошого газону, і він дасть відповідь без зволікання: «безумовно, правильна підготовка ґрунту під газон».

Підготовка ґрунту під посівний або рулонний газон – найбільш трудомісткий процес у створенні газонного покриття. Це єдина і найкраща можливість для власника створити правильну основу для ідеально рівного здорового газону в майбутньому. Якщо Ви вирішили заощадити на цьому етапі робіт то в майбутньому це проявиться у вигляді просідання ґрунту, появи великих калюж, грибку та моху на газоні а також збільшення витрат на добрива і ремонт газону.

Основні етапи підготовки ґрунту для нового газону

Підготовка ґрунту для нового газону починається з прибирання ділянки. Слід прибрати все будівельне сміття і усунути бур'яни. Знищувати бур'яни можна в ручну, спецтехнікою і за допомогою неселективних гербіцидів. Ідеальним варіантом буде використання «Раундапу» – цей гербіцид не залишає активних речовин у ґрунті, які могли б нашкодити саджанцям. На боротьбу з бур'янами зазвичай йде досить багато часу – від 3 днів до 4х тижнів.

Результат роботи спецтехніки - Blecavator

Також, бажано зробити аналіз ґрунту (навіщо проводити аналіз ґрунту і що Ви зможете з нього дізнатися читайте тут). Аналіз ґрунту займе деякий час (зазвичай 2– 4 дні). За цей час можна визначиться з формою ландшафту (наявність штучних нерівностей, площа під газон), визначити тип і призначення газонного покриття.

Ідеальним же варіантом буде зняття верхнього шару землі з ділянки, тим більше, якщо на ділянці проводилися будівельні роботи або аналіз ґрунту показав великий вміст глини в співвідношенні до ґрунту і піску.

Після отримання результатів аналізу переходимо до наступного етапу підготовки ґрунту під газон: проводимо заходи зі збагачення ґрунту поживними речовинами, шляхом додавання органічних або мінеральних добрив, і зменшення або підвищення рівня рН ґрунту. Для газону необхідно створити родючий шар середньої щільності товщиною від 15см і об'ємною масою близько 1,2тонни на 1м³.

Кислотність ґрунту під посів газону повинна бути в межах 5,5-6,5 рН. Для зниження рівня рН ґрунту внесіть сірку. Зазвичай, рекомендують вносити не більше 40г сірки на 1м². Якщо ж Ви зіткнулися з проблемою низького рівня рН ґрунту, необхідно додати трохи вапна. В даному випадку, норма внесення вапна може значно коливатися залежно від ступеня кислотності ґрунтів та їх механічного складу.

Правильне планування є одним з основних та найбільш трудоємких етапів підготовки ґрунту для нового газонуНеправильний водостік може викликати ерозію ґрунту і вимивання добрив. Потрібно ретельно вирівняти всі нерівності ґрунту під посів газону. Переконайтеся, що від фундаменту будинку є легкий стік, і приберіть всі камені і все, що залишилося непоміченим під час першої підготовки території. Хочемо звернути Вашу увагу на те, що багато видів трав не люблять сильного перезволоження ґрунту і вимагають хорошого осушення ґрунту. Тому варто продумати систему дренажу до створення газону. Погана система дренажу призведе до застою води на газоні, появі грибку і супутніх хвороб.

Якщо Ви обрали посівний газон, то безпосередньо перед посівом в ґрунт бажано внести стартове добриво. Якщо Ви вирішили стелити рулонний газон, то добрива вносяться безпосередньо під рулон. «Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») рекомендує використовувати мінеральні добрива з поступовим вивільненням. Використання таких добрив виключає ризик опіку коренів молодої трави та забезпечить їх поживними речовинами протягом тривалого періоду часу (до 14 місяців). У разі використання рулонного газону таке добриво вносять відразу після укладання рулонів.

При сухій погоді, за день до посіву, верхній шар ґрунту добре поливають. Сіяти насіння бажано в суху і безвітряну погоду. Після посіву необхідно провести процедуру прикочування катком – це прискорить появу сходів і їх подальше зростання. Наостанок проводять мульчування тонким шаром чорнозему.

 

Підготовка грунту під посів газону Підготовка грунту під посів газону

Підготовка грунту під посів газону Підготовка грунту під посів газону

Хочете мати дійсно гарний газон? Використовуйте свій шанс і серйозно поставтеся до підготовки ґрунту – незабаром Ви переконаєтеся, що витратили сили не дарма.

Підготовка ґрунту для нового газону