Запитайте у будь-якого фахівця ландшафтної індустрії, що є головною основою хорошого газону, і він дасть відповідь без зволікання: «безумовно, правильна підготовка ґрунту під газон».
Підготовка ґрунту під посівний або рулонний газон – найбільш трудомісткий процес у створенні газонного покриття. Це єдина і найкраща можливість для власника створити правильну основу для ідеально рівного здорового газону в майбутньому. Якщо Ви вирішили заощадити на цьому етапі робіт то в майбутньому це проявиться у вигляді просідання ґрунту, появи великих калюж, грибку та моху на газоні а також збільшення витрат на добрива і ремонт газону.
Основні етапи підготовки ґрунту для нового газону
Підготовка ґрунту для нового газону починається з прибирання ділянки. Слід прибрати все будівельне сміття і усунути бур'яни. Знищувати бур'яни можна в ручну, спецтехнікою і за допомогою неселективних гербіцидів. Ідеальним варіантом буде використання «Раундапу» – цей гербіцид не залишає активних речовин у ґрунті, які могли б нашкодити саджанцям. На боротьбу з бур'янами зазвичай йде досить багато часу – від 3 днів до 4х тижнів.
Також, бажано зробити аналіз ґрунту (навіщо проводити аналіз ґрунту і що Ви зможете з нього дізнатися читайте тут). Аналіз ґрунту займе деякий час (зазвичай 2– 4 дні). За цей час можна визначиться з формою ландшафту (наявність штучних нерівностей, площа під газон), визначити тип і призначення газонного покриття.
Ідеальним же варіантом буде зняття верхнього шару землі з ділянки, тим більше, якщо на ділянці проводилися будівельні роботи або аналіз ґрунту показав великий вміст глини в співвідношенні до ґрунту і піску.
Після отримання результатів аналізу переходимо до наступного етапу підготовки ґрунту під газон: проводимо заходи зі збагачення ґрунту поживними речовинами, шляхом додавання органічних або мінеральних добрив, і зменшення або підвищення рівня рН ґрунту. Для газону необхідно створити родючий шар середньої щільності товщиною від 15см і об'ємною масою близько 1,2тонни на 1м³.
Кислотність ґрунту під посів газону повинна бути в межах 5,5-6,5 рН. Для зниження рівня рН ґрунту внесіть сірку. Зазвичай, рекомендують вносити не більше 40г сірки на 1м². Якщо ж Ви зіткнулися з проблемою низького рівня рН ґрунту, необхідно додати трохи вапна. В даному випадку, норма внесення вапна може значно коливатися залежно від ступеня кислотності ґрунтів та їх механічного складу.
Правильне планування є одним з основних та найбільш трудоємких етапів підготовки ґрунту для нового газону. Неправильний водостік може викликати ерозію ґрунту і вимивання добрив. Потрібно ретельно вирівняти всі нерівності ґрунту під посів газону. Переконайтеся, що від фундаменту будинку є легкий стік, і приберіть всі камені і все, що залишилося непоміченим під час першої підготовки території. Хочемо звернути Вашу увагу на те, що багато видів трав не люблять сильного перезволоження ґрунту і вимагають хорошого осушення ґрунту. Тому варто продумати систему дренажу до створення газону. Погана система дренажу призведе до застою води на газоні, появі грибку і супутніх хвороб.
Якщо Ви обрали посівний газон, то безпосередньо перед посівом в ґрунт бажано внести стартове добриво. Якщо Ви вирішили стелити рулонний газон, то добрива вносяться безпосередньо під рулон. «Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») рекомендує використовувати мінеральні добрива з поступовим вивільненням. Використання таких добрив виключає ризик опіку коренів молодої трави та забезпечить їх поживними речовинами протягом тривалого періоду часу (до 14 місяців). У разі використання рулонного газону таке добриво вносять відразу після укладання рулонів.
При сухій погоді, за день до посіву, верхній шар ґрунту добре поливають. Сіяти насіння бажано в суху і безвітряну погоду. Після посіву необхідно провести процедуру прикочування катком – це прискорить появу сходів і їх подальше зростання. Наостанок проводять мульчування тонким шаром чорнозему.
Хочете мати дійсно гарний газон? Використовуйте свій шанс і серйозно поставтеся до підготовки ґрунту – незабаром Ви переконаєтеся, що витратили сили не дарма.