СТАТТІ

02.07.2015

Як правильно вибрати газонокосарку?

Газонокосарка – це механізований інструмент, призначений для скошування газонів.

Газонокосарки діляться на кілька типів:

– Залежно від конструкції: механічні, бензинові, електричні провідні, електричні акумуляторні, на повітряній подушці, газонокосарки-роботи.

– Залежно від типу управління: несамохідні, самохідні і рейдери (міні-трактор з рульовим керуванням).

– Залежно від конструкції ріжучого елементу: циліндричні, роторні, на повітряній подушці.

Кожна з цих газонокосарок по своєму хороша для виконання тих чи інших завдань зі скошування газонної трави.

Почнемо з механічних газонокосарок. Хоча вони і є найбільш дешевими, ми, як фахівці, не рекомендуємо їх використовувати. Оскільки, вони не мають власного приводу, то працюють такі газонокосарки за рахунок фізичного зусилля оператора. Фотографія усміхненої дівчини на коробці з такою газонокосаркою – це робота відділу реклами, яка ніяк не відображає дійсності. З такою газонокосаркою дуже важко працювати. Відсутність двигуна багаторазово ускладнює скошування пересохлої трави, а мокра трава налипає на леза, що приносить додаткові незручності в роботі. Також такі газонокосарки дуже погано справляються зі збором скошеної трави – після скошування її доводитися збирати в ручну. А на складних рельєфах використання газонокосарки за рахунок Ваших фізичних зусиль зробить процес скошування газону більше випробуванням ніж звичайним покосом трави. Можливо це непоганий бюджетний варіант для маленької ділянки, але...

Дівчина та ручна газонокосарка Ручна газонокосарка Дівчина та ручна газонокосарка

Для присадибних ділянок краще придбати бензинову газонокосарку – досить дорога але, в той же час, і найефективніша серед усіх газонокосарок. Бензинові газонокосарки мають велику потужність і є дуже надійними – газонокосарка середнього класу за 500-600 доларів буде служити вам вірою і правдою більше 10 років. Більшість професійних і напівпрофесійних бензинових газонокосарок мають функцію самоходу – це значною мірою позначається на ціні інструменту, але в той же час спрощує сам процес. Цей тип газонокосарок має як циліндричний, так і роторний ріжучий елемент.

Бензинова газонокосарка Бензинова газонокосарка

Любите тишу та спокій? Електричні провідні газонокосарки дуже тихі в роботі. Вони дешевші від своїх бензинових побратимів і практично не поступаються їм у потужності та якості скошування, але не відрізняються високою надійністю – термін служби такого агрегату складає в середньому до 4-5 років. Також, додаткові незручності доставляє кабель газонокосарки, довжини якого постійно не вистачає. Виходом може бути хороший подовжувач з армованим кабелем, який не зможе розрізати газонокосарка.

Електричні акумуляторні газонокосарки мають більшу мобільність в порівнянні з провідними, але при цьому значно жертвують потужністю агрегату. В інших параметрах вони практично нічим не поступаються провідним газонокосаркам.

Електрична акумуляторна газонокосарка Електрична провідна газонокосарка

Більшість бензинових та електричних газонокосарок мають роторний різальний елемент. Такі газонокосарки часто використовують для скошування газону площею від 5 соток. Газонокосарки з циліндровим ріжучим елементом відрізняються дуже широким захопленням, високою якістю покосу і, відповідно, дуже високою ціною. Такі газонокосарки використовуються на професійних футбольних полях і великих ділянках (площею від 0,5га).

Якщо Ви власник невеликого гольф-поля, то Вам потрібен рейдер. Рейдер – це професійна техніка для косіння трави, яка являє собою невеликий самохідний механізм з рульовим керуванням (трактор) до якого приєднаний скошуючим механізм. Буває 2х типів: з фронтально розташованим скошують механізмом і зі скошуючим механізмом розташованим внизу машини. Використовуються на дуже великих ділянках (від 0,5га) і професійних гольф-полях.

Дівчина керує рейдером Рейдер для скошування газону 

Газонокосарки на повітряній подушці – найкращий вибір для ділянок з великою кількістю схилів, пагорбів і інших нерівностей. Це найбільш маневрені серед всіх типів газонокосарок. Даний тип газонокосарок дуже простий в роботі і має, відносно, малу вагу (до 15кг). У той же час відрегулювати висоту покосу на таких газонокосарках неможливо, а скошена трава розлітається на всі боки, що приносить деякі незручності в роботі.

Скашивание газона с большими неровностями Дівчина косить траву газонокосаркою на повітряній подушці

Найбільш інноваційними на даний день є газонокосарки-роботи. Коштують вони не дешево (від 1000 доларів), але мають великий ряд переваг:

– Вони повністю автоматизовані – самі вирішать чи потрібно косити, якщо потрібно – покосять, а коли акумулятор сяде – поїдуть підзарядитися.

– Вони дуже тихі в роботі.

– На покіс 500м² у більшості моделей піде не більше 6 годин, а деякі впораються і за 2 години.

– Є моделі як для маленьких (до 400м²) так і для великих (до 3,5га) ділянок.

– Можуть косити мокру траву і мають регулятор висоти покосу.

 Газонокосарка-робот Газонокосарка-робот

На що потрібно звернути увагу?

 1. Розмір дека (кришки над лезом газонокосарки) – чим більше глибина деки тим нижче ризик засмічення газонокосарки, навіть при скошуванні мокрої трави.

2. Травозбірник повинен бути великим, і мати зручні ручки. Також він повинен легко митися та спорожнюватись.

3. Колеса – чим більший діаметр, тим легше косарка рухається по газону. Особливу увагу зверніть на розмір коліс, якщо на газоні є нерівності. Бажано, щоб колеса були широкими (не ушкоджують газон) на кулькових підшипниках – це забезпечить тривалий термін служби Вашої газонокосарки.

4. Ніж обов'язково повинен бути гострим! Якщо ніж газонокосарки тупий, то трава буде відриватися, а не зрізатись, а це, відповідно, позначиться на її зовнішньому вигляді і прояві хвороб.

5. Потужність двигуна – чим більше, тим краще. Якщо газонокосарка самохідна, то її потужність повинна бути на порядок вищою.

6. Можливість і спосіб встановлення висоти скошування газону. Бажано щоб у Вашій газонокосарці така функція була присутня. Ось декілька варіантів регулювання висоти покосу:

– За допомогою ручки на рукоятці – найзручніший. Висота кожного колеса встановлюється в один рівень. Якщо доводиться часто міняти висоту скошування – має сенс придбати газонокосарку саме з таким типом регулювання.

– Регулювання гвинтового кріплення коліс – зручно але займає деякий час.

– Рукоятка на кожному колесі – висота виставляється для кожного колеса окремо і вимагає високої точності в регулюванні.

7. Рукоятки повинні складатися – зручно в зберіганні та транспортуванні.

8. Стартер: ручний, механічний або електричний. Різниця лише в ціні – газонокосарки з електричними стартерами дорожчі.

9. Наявність регулювання швидкості ходу газонокосарки – дозволяє плавно змінювати швидкість, незалежно від роботи двигуна. При наявності цієї функції косити високу траву набагато простіше.

10. Усі механізми і важелі управління повинні розташовуватися на рукоятці – це значно спростить управління газонокосаркою.

 Травозбірник бензинової газонокосарки Husqvarna LC-48 Бензинова газонокосарка Husqvarna LC 353VB в складеному стані

Якщо ножі газонокосарки затупятся – не заточуйте їх самостійно! У разі неправильної заточування ножів буде порушений їх баланс. На великих обертах це проявиться у вигляді вібрації, яка буде руйнувати колінвал та кріплення газонокосарки.

Як правильно вибрати газонокосарку?