СТАТТІ

06.04.2015

Аерація вилами, або як викинути гроші на вітер

Сьогодні багато компаній пропонують аерацію газону за допомогою «взуття для аерації», або простого проколювання грунту садовими вилами. Повинні Вас розчарувати – дані методи аерації застарілі та вкрай неефективні у порівнянні з професійним аератором, причому якщо ефективність звичайного проколювання нижче в десятки разів, то ціна такої операції може практично не відрізняться від ціни аерації професійним агрегатом. Давайте спробуємо розібратися, в чому ж реальні переваги професійного аератора перед звичайним проколюванням грунту вилами або «сандалями» з набитими цвяхами.

сандалі для аерації аератор аерація вилами

1. Аератор робить сильний удар по землі, що дозволяє розбити навіть дуже ущільнений грунт. В «сандалях» Вам просто не вистачить ваги, щоб проколоти навіть верхній шар на достатню глибину, а проколювання вилами забере багато часу і сил.

2. Аератор робить більш глибокі пробиття. Глибина, на якій працює аератор, налаштовується залежно від потреб, до 40см, що значно перевищує глибину звичайного проколювання.

3. Пустотілі пальці аератора не тільки пробивають грунт, а й виймають її назовні, що значно підвищує ефективність аерації на дуже ущільнених грунтах. Після такої аерації проводять піскування з використанням добрив. Це значно знижує щільність грунту навіть на найжорсткіших грунтах.

4. Швидкість і частота проколювання грунту аератора значно вище ручного проколювання. Пальці аератора пробивають грунт з однаковою відстанню (близько 5см). Для порівняння: один, не найбільший, аератор може обробити площу, рівну двом футбольним полям (близько 1,6га) за день. Проколювання вручну в такому випадку займе близько місяця. А тепер уявіть, скільки з Вас попросять за місяць «проколювання» газону.

аерація грунту вилами аерація грунту

5. Іноді не достатньо просто проколоти грунт – в різні пори року потрібно проводити різні види аерації. Тому для аераторів передбачено цілий ряд налаштувань: глибина аерації, крок пробиття, тип пальців (цільні, пустотілі, конусоподібні або трикутної форми і т.д.).

пальці для аератора

6. Різниця в ціні не така висока. Насправді середня вартість аерації вилами на ділянках від 10 соток практично не відрізняється від вартості аерації професійним агрегатом.

Виникає питання:

То чи варто платити за операцію, яка не принесе бажаного результату, або Ви все-таки зверніться до фахівців?

Аерація вилами, або як викинути гроші на вітер