СТАТТІ

21.04.2015

Verti-Drain – інноваційний метод аерації газону

АЕРАЦІЯ ГАЗОНУ: ЧИ МОЖНА ОБІЙТИСЯ БЕЗ НЕЇ?

Коли ми говоримо про красу газону, ми в першу чергу маємо на увазі доглянутий зовнішній вигляд покриття. Але варто пам'ятати, що починається краса і здоров'я трави з її коренів. Багатьом садівникам-початківцям часто доводиться дивуватися ситуації, коли, здавалося б, полив регулярний, а вид газону залишає бажати кращого: бур'яни розростаються, а ріст газон, навпаки, уповільнений.

Є вірогідність того, що ці ділянки газону мають переущільнений грунт. Безсумнівно, всі чули про аерацію ґрунту, яка є невід'ємною частиною агрономічних робіт, що регулярно проводяться з метою підвищення її родючості. Аерація являє собою своєрідне розпушування з метою організації газообміну повітря грунтового шару з зовнішнім (атмосферним). Якщо трав'яне покриття зблякло, а Ви бажаєте, щоб газон був здоровим і радував око свіжою зеленою травою – значить, саме час навести порядок, і без аерації тут не обійтися. Вона може проводитися в будь-який час, але найчастіше необхідність у використанні аератора виникає навесні і після кожної четвертої або п'ятої стрижки газону.

Регулярна аерація знімає переущільнення ґрунту, покращує повітряно-водний баланс, зменшує можливість застоювання води і сприяє більш глибокому і здоровому росту коренів. Мох, трав'яні рештки, бур'яни, залишки листя і коренів можуть привести до того, що газон не може отримувати достатню кількість кисню і води, а також добрива, необхідні для росту злаків і, як наслідок, це призводить до задихання трави і пошкодження її вегетативного розвитку. Ось чому аерацію необхідно проводити регулярно для підтримки газону в доглянутому стані. При аерації грунт проколюється на глибину 3-7см з можливістю її вилучення на поверхню. Регулярна і своєчасна робота аератора також дозволяє запобігти розростанню бур'янів.

ЦЕ МУДРОВАНЕ СЛОВО VERTI-DRAIN

Verti-Drain Verti-Drain навісне обладнання Verti-Drain навісне обладнання

Раніше, на невеликих ділянках використовували механічні аератори, схожі на граблі з роликовими пристосуваннями і сандалі-аератори зі спеціальними шипами на підошві. Звичайно, такі методи аерації є дещо застарілими, а їх ефективність бажає бути кращою. Пізніше почали використовувати машини-аератори з безиновим і електричним приводом, а 15 років тому на ринку садової техніки з’явились нові аератори Verti-Drain.

Verti-Drain (в перекладі з англійської дослівно означає «вертикальний дренаж») – це, по суті, вдосконалений звичайний бензиновий аератор. Використання Verti-Drain як культиваційного методу насичення ґрунту киснем також відоме як метод аерації ґрунту сколеними насадками. Пальці аератора порушують цілісність ґрунту, роблячи канали для проходу повітря, води та інших поживних речовин. Як результат, Ви маєте здоровий грунт, та ефективно використовує добрива, боретесь з хворобами і зменшуєте витрату води на полив. Пальці бувають різної довжини – від 5 см і більше. Проникаючи в грунт, вони прокручуються, утворюючи отвори. Довжина пальців залежить від типу грунту та його ущільнення. Утворюючи отвори в грунті, вертідрейн надає 100% вплив на грунт навколо. Звичайна аерація впливає максимум на 5%, маючи проникнення на глибину від 2,54 до 7,6 см, в той час як вертідрейн проникає на глибину від 5 до 15 см (в аматорських машинах, в професійних машинах – на порядок більше) і на 100% впливає на грунт.

Перевагами бензинових аераторів є, насамперед, їх мобільність, маневреність і можливість вільно переміщатися на ділянці будь-якої площі, не замислюючись про обмеження. Насадки зміщують ущільнений грунт, роблячи в ньому тріщини. Вони розбивають стінки, утворюючи порожні місця в грунті. Щільність зменшується, і грунт відкривається, поліпшується дренаж і збільшується доступ повітря.

Бензинові аератори відрізняються, мабуть, більшою потужністю двигуна, показуючи при цьому високу продуктивність. Але й у електричних аераторів є ряд переваг. Вони видають менше шуму і набагато простіші в технічній експлуатації, але при цьому шнур обмежує можливості їх використання.

Переваги Verti-Drain

Отже, використання вертідрейну має ряд незаперечних переваг:

1.100% вплив на ґрунт;

2. Більш глибоке вкорінення після вертідренування;

3. Зменшення витрат на полив;

4. Менш ущільнений грунт поруч з отворами в порівнянні зі звичайними аераторами;

5. Краще відбувається дренування грунту (водостік).

МАЙБУТНЄ – ЗА ІННОВАЦІЯМИ

На жаль, процес вертидренування є брудним і трудомістким, що призводить до того, що газон на час виходить з експлуатації – проблема з якою не кожен буде миритися.

Verti-Drain-Mustang-II

Ось чому лідируючі виробники широкого спектру спеціалізованого обладнання по догляду за гольф-полями і спортмайданчиками (наприклад, компанія REDEXIM що має світову популярність) розробляють широку лінійку машин Verti-Drain для спрощення роботи і збільшення її продуктивності.

Професійні аератори Verti-Drain дозволяють проводити аерацію на складних рельєфах, схилах і обробляти ущільнений грунт швидко і без проблем. Verti-Drain проникає цільними насадками в грунт на глибину до 400 мм, при ширині обробки до 2100 мм, пробиваючи будь-який підґрунтовий пласт. Насадки можуть бути відрегульовані на вертикальне положення для здійснення порожнистої аерації або ударне положення для проведення аерації цільними насадками. За допомогою вала з металевими зубами такі аератори проколюють поверхню землі на задану глибину, одночасно видаляючи шар трав'янистої повсті, сухе листя і мох.

Швидкісні аератори Verti-Drain відмінно підходять для роботи на гольф і футбольних полях. Найшвидший аератор здатний працювати на швидкості до 4,3 км/год .Таке обладнання користується попитом, насамперед, у професіоналів, які займаються доглядом за великими відкритими просторами, і приділяють значну увагу максимальної ефективності роботи і накладних витрат.

Унікальна система проникнення в грунт пальців вертидрейну дозволяє формувати порожнисті отвори у формі паралелограма, завдяки чому Ви можете добитися оптимального результату при будь-якому стані грунту.

Професійні аератори нового покоління здатні розбивати будь ущільнення грунту і мають досить високу продуктивність (до 4600 м²/год). Наявність безпечного зчеплення дозволяє звести до мінімуму можливість поломки аератора або трактора.

Після вертидренування слід обов'язково провести процедуру піскування – засипати піском утворені дірки, щоб уникнути вимивання ґрунту. Піскування можна зробити вручну, але краще і ефективніше робити це спеціальною машиною – піскувачем. Через декілька тижнів Ви побачите, як оживе Ваш газон, тому що збільшиться доступ води, повітря та поживних речовин до коріння трави. Він буде радувати Вас красивим і доглянутим виглядом довгий час!

Verti-Drain – інноваційний метод аерації газону