СТАТТІ

02.09.2014

7 кроків до створення ідеального футбольного поля

Будівництво спортивного поля – це будівництво складної інженерної споруди з жорсткими планіметричними допусками, що складається з газону, підоснови, дренажної системи та допоміжних систем підігріву та поливу. Пріоритетним для команди експертів «Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») є якість ігрового покриття, перевірена часом, тому ми дуже ґрунтовно підходимо до базисного планування та ретельного проведення експлуатаційних робіт.

Крок 1 Ретельне планування підоснови футбольного поля

Планування підоснови поля, перш за все, спрямоване на додання його поверхні рівномірних ухилів, необхідних для стоку води. Ухили підоснови можуть бути в межах від 0,6% (6 міліметрів на 1 метр) в районах з невеликою кількістю атмосферних опадів до 1;% (1 сантиметра на 1 м) в районах, де опадів випадає багато. Оскільки величина ухилів при великій довжині схилів незначна, планування основи необхідно виконувати виключно ретельно. Від якості цієї роботи залежить ефективність дії дренажу, а також нормальний водний режим поля.

Крок 2 Якісне встановлення дренажних систем

Дренаж футбольного поля повинен відповідати досить суворим вимогам:

– забезпечувати дуже швидке і повне відведення всіх типів поверхневої вологи для збереження функціональності спортивного покриття на весь період тренування або матчу;

– за необхідності – утримувати стабільно невисокий рівень грунтових вод – для захисту матеріалів покриттів і всієї конструкції від підпору грунтових вод, які можуть привести до виникнення розломів і нерівностей;

– мати високу міцність на стиск. Облаштування дренажу для футбольних полів передбачає не тільки навантаження в процесі гри, а й роботи з підготовки поля, включаючи проїзд досить важкою збиральної техніки;

– поєднання з системою підігріву, яка встановлюється на висококласних футбольних полях;

– наявність достатніх систем власного захисту від забруднення щоб уникнути невиправдано частих прочисток і ремонтів системи навіть в умовах активної експлуатації.

«Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») пропонує як класичний дренаж футбольного поля, який представляє собою горизонтальну поверхневу дренажну систему, що складається з перфорованих труб, відвідних воду до колекторів і розташованих по периметру футбольного поля, так і інноваційне рішення SMART DRAIN™, що дозволяє знизити собівартість проекту за рахунок використання дренажного пояса, що забезпечує надійне і необмежений водовідведення без будь-яких регламентних робіт.

Крок 3 Монтаж системи штучного підгрунтового підігріву футбольних полів

Система підігріву футбольного поля створює штучний мікроклімат і забезпечує досягнення технологічно заданої позитивної температури в грунтово-рослинному шарі, а у випадку з штучним покриттям – в підстильному шарі, внаслідок чого відбувається танення сніжно-крижаної плівки на поверхні спортивного покриття. При цьому значно підвищуються експлуатаційні якості штучного покриття і зменшується небезпека травмування гравців.

На полях з натуральною травою крім задач сушки і відсутності ковзання поверхні газону необхідно також забезпечити оптимальні умови для росту газону. Система обігріву натурального газону футбольного поля необхідна для підтримки трав'яного покриву і грунту в стані, що дозволяє використовувати його для ігор при мінусових температурах. Залежно від кліматичних умов обігрів полів дозволяє почати раніше експлуатацію натурального трав'яного газону в середньому на 1,5-2 міс. навесні і пізніше закінчити на 2-2,5 міс. восени.

 Крок 4 Монтаж систем автоматичного поливу

Регулярний і правильний полив – це основа нормативного догляду за футбольним полем з натуральним газоном. А ось, штучному газону полив, також, необхідний, але з іншої причини – для зняття статичної напруги, загального зниження температури в літній період і зменшення травматичності футболістів. «Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») здійснює постачання і монтаж систем автоматизованого поливу таких провідних компаній як «HUNTER», «TORO», «RAIN BIRD» і «SIGNATURE».

 Крок 5 Порядок виконання робіт при влаштуванні грунтового шару майбутнього поля

Для спортивних газонів дуже важливий механічний склад ґрунту. Жоден з природних грунтів не може практично використовуватися для будівництва такого газону без покращуючих заходів. Для створення газону футбольного поля необхідний однорідний за структурою і складом пісок. Пісок в свою чергу має хороші дренажні показники, характеризується хорошою зв'язністю і збалансованим співвідношенням основних поживних речовин. Ми пропонуємо клієнтам одношарову або багатошарову конструкцію футбольного поля, в залежності від грунтових, кліматичних і гідрологічних умов будівництва.

Крок 6 Створення якісного покриття поля

Саме якісне покриття футбольного поля визначає його функціональність.

«Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») займається будівництвом футбольних полів з використанням натурального газонного покриття. Футбольне поле може бути засіяне насінням газонних трав або обдернованим. Вибір способу залежить від місцевих умов і терміну введення поля в експлуатацію. Посів – найбільш простий спосіб. Однак багаторічні трави, насінням яких засівають поле, досягають повного кущіння тільки на другий рік. Цей термін їх повного розвитку відповідно відсуває термін введення поля в експлуатацію. Велика частина спортивних газонів в Європі саме посівні. Ми пропонуємо сорти насіння, які з легкістю витримають великі навантаження і будуть стійкими до різних кліматичних умов і хвороб.

Крок 7 Програма по догляду, розроблена нашими фахівцями 

Нове футбольне поле передбачає значні фінансові інвестиції – ось чому команда «Landscape Technologies» («Ландшафтні Технології») також пропонує програму по догляду.

Згідно з програмою, якість поля знаходиться під постійним контролем наших експертів. Мається на увазі детальний аналіз поверхні, на підставі якого готується звіт, що передбачає подальші дії. Залежно від біокліматичних та інших умов, фахівцями фірми розробляються індивідуальні графіки проведення та види робіт, визначаються норми внесення мінеральних добрив і мікроелементів. Особлива увага приділяється в весняний період підготовки полів до сезону і ремонтно-відновлювальних робіт після його закінчення. Перші півроку після інсталяції ігрової поверхні можна назвати критичним періодом, і наша програма по догляду послужить Вам гарантом того, що Ваше поле в надійних руках наших фахівців, які забезпечать належний рівень експлуатаційних робіт.

7 кроків до створення ідеального футбольного поля